KONST / Skulptur & konsthantverk / Väggskulptur 7544020
nr 754 4020
Karel Appel
(1921-2006), Holland
Väggskulptur, Karel Appel (1921-2006), Mask, Trä, höjd: 65, Proveniens: Erhållen av säljarens morfar som betalning för utfört arbete hos konstnären. Tidigt 50-tal
måndag 23 april 2012
kl 19:25:19
Karel Appel
Läs mer om Karel Appel